İHH Pamukova Temsilciliği Ailelere Yardım Dağıtıyor

İHH İnsani Yardım Vakfı Pamukova İlçe temsilciliği bu ramazan ayında ihtiyacı bulunan ailelere Ramazan kumanyası dağıtımı gerçekleştiriyor.

İHH Pamukova Temsilciliği Ailelere Yardım Dağıtıyor

İHH İnsani Yardım Vakfı Pamukova İlçe temsilciliği bu ramazan ayında da Pamukova Öksüz ve Yetimler Derneği ile birlikte ilçemizde bulunan yetim,öksüz ve ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan kumanyası dağıtımı gerçekleştiriyor.

Pamukova'da bulunan ihtiyaç sahibi ailelere içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayında ihtiyaçlarını bir nebzede olsa karşılamanın huzurunu yaşadığını belirten İHH Pamukova yöneticileri " Ramazan Birlikte Güzel” sloganı ile beş kıtaya uzun ve zorlu yolculuklar yapan İHH ekipleri, 27 yıllık tecrübenin verdiği güvenle ulaştıkları bölgelerde yardıma muhtaç insanların, mültecilerin, yetim ailelerinin kapılarını çalacak, Ramazan bereketini uzak bölgelere taşıyacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’de ve dünyada yetimler ile ailelerine destek olunacak, yetimlere eğitim yardımları yapılacak, bayramlık giysiler hediye edilecek, kumanyalar dağıtılacak, iftar sofraları kurulacak ve yetimler için nakdi yardımlarda bulunulacak.

İHH, bu Ramazan ayında, dünyada 120 ülke ve bölgede, Türkiye’de 81 ilde ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştıracak. 150 bin kişi, hayırseverlerin fitre ve fidye bağışlarından faydalanacak. İHH’ya emanet edilen zekatlar da yine yıl boyunca olduğu gibi Ramazan ayında da muhtaçlara ulaştırılacak. 2019 yılında belirlenen fitre bedeli ise 23 TL.

120 TL olarak belirlenen kumanya paketleri, Türkiye’de ve yurt dışında toplamda 250 bin adet olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Yardımlar; gıda, temizlik malzemeleri, elbise, çocuklar için çikolata, şeker, balon oyuncak ve bayramlık kıyafet olarak dağıtılacak.

İHH İlçe temsilciliğimize fitre zekat ve sadakalarını bağışlamak isteyen vatandaşlarımız 05323211044 nolu telefon ile ulaşıp bağışlarını yapabilirler" dedi.

kQ4NQp.jpg
kQ4Ogy.jpg
kQ4HZ6.jpg
kQ4aDx.jpg
kQ4Yxv.jpg

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE