İHH Pamukova Ramazan Ayı Yardım Planını Açıkladı

İHH Pamukova Temsilcisi Mahmut ŞENTÜRK Önümüzdeki Ramazan ayında yapılacak insani yardım çalışmaları programı ve hangi ülkelerde çalışma yapılacağı konuları ile ilgili basın açıklaması yaptı.

İHH Pamukova Ramazan Ayı Yardım Planını Açıkladı

İHH Pamukova Temsilcisi Mahmut ŞENTÜRK Önümüzdeki Ramazan ayında yapılacak insani yardım çalışmaları programı ve hangi ülkelerde çalışma yapılacağı konuları ile ilgili basın açıklaması yaptı.

İHH 'nın gündeminde Balkanlar ve mazlum coğrafyalar var
 
İHH Pamukova Şube Başkanı Mahmut ŞENTÜRK "Ramazan ayı yaklaşıyor.Türkiye mazlum coğrafyalarını adeta umudu olmuş durumda, bütün kamu, kurum ve  kuruluşlarıyla, AFAD'yla Kızılay’ı ile, İHH gibi çok sayıda sivil toplum kuruluşlarıyla beraber mazlum ve mağdur coğrafyalara yöneldik. Türk halkı yoğun bir şekilde yardım çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle sivil toplum kuruluşlarına düşen oldukça önemli vazifeler var. Bu çalışmaların yaygınlaştırılması.

Ramazan ayı içerisinde İHH insani yardım vakfı 136 Ülke ve bölgede yardım çalışması yapıyoruz. 70 ülkede ramazan sofraları kurarak kumanya yardımları gerçekleştirerek fitre ve zekatnakti yardımları bölge haklarına ulaştırarak adeta Türkiye'den bu ülkelere gönülden gönüle bir köprü oluşturulması vazifesine yeniden icra verecek.Her ramazan olduğu gibi, 25 yıldır olduğu gibi bu ramazanda da faaliyetlerini yürütecek." dedi.
 
Mahmut ŞENTÜRK" Balkanlar, Suriye, Arakan ve Afrika olmak üzere bu 70 ülke ve bölgeye Sakarya'dan topladığımız yardımları ulaştırmaya çalışıcaz. Şehrimizde bulunan ihtiyaç sahibi mülteci, yetim ailelere yönelik yardım çalışmalarımızda devam edecek. Sakarya içersinde 2 bin aileye kumanya paketi dağıtmayı planlıyoruz. Geçen sene 1700 üzerinde aileye kumanya ve alış veriş çeki dağıtmıştık. Şimdi de inşallah aynı şekilde kumanya dağıtımını 2 bin üzerine çıkartacağız. 800 yetimimize bayramda yüzleri gülsün diye bayramlık kıyafet dağıtımı gerçekleştireceğiz. Yine fitre ve zekat dağıtımlarımız yurtiçinde de ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırmaya çalışacağız. Rahmet ve bereket ayı Ramazan geliyor. Yeryüzünün dört bir yanında yolumuzu gözleyen milyonlarca kardeşimizin ihtiyaçlarını gidermek için paylaşmanın tam vakti, herkesi bu iyilik kervanına katılmaya davet ediyoruz. Yardımsever Sakarya halkı her zaman olduğu gibi bu Ramazan da da kardeşlerine yardım elini uzatacaktır.” dedi.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE