Fevziye Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Kuruldu

Yerel seçimlerinde Pamukova Fevziye Mahallesi muhtarı seçildikten sonra mahallesi için yaptıkları ile gündeme gelen genç muhtar ve azaları Fevziye Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kurdu..

Fevziye Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Kuruldu

Pamukova Fevziye Mahallesinin genç muhtarı Bahadır Taşkın, 31 Mart yerel seçimlerinde göreve geldikten sonra, meraların gübrelenip bakımının yapılması, Pamukova Belediyesinin katkısı ile Köyün girişindeki kavşağının bakımı, Tarla yollarının bakımı, mezarlığın temizlenmesi ve Köyde yaşayan hayvanlara aşı yapılması gibi birçok çalışmaya imza attı.

Genç muhtar ve azalarından mahallerine Tarımsal Kalkınma Kooperatifi..

Fevziye Mahallesinin Genç muhtarı ve azaları son olarak da Mahallelerinde Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kurdular.

Kurucu Başkanlığını Volkan Çakmak’ın yaptığı S.S. Sakarya Pamukova Fevziye Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin kurucu üyeleri ise Tuncay Gür, Kazım Cömert, Bahadır Taşkın, Erkan Er, Ahmet Cömert ve Hakan Özkan oldu.
Üretici ürünlerinin satışında problem yaşamayacak..

21 Mayıs 2019 tarihinde faaliyete geçen Fevziye Mahallesi Kalkınma Kooperatifi, üreticilerin ürünlerinin pazarlanması ve satışının yanı sıra, mahallede mantar üretimi, solucan gübresi üretimi gibi bir çok üretimin yapılmasının yanı sıra istihdam sağlamayı da hedefliyor.

Hedef üreticinin sorun yaşaması ve istihdam sağlanması..

Fevziye Mahalle Muhtarı Bahadır Taşkın Kooperatifin Mahallelerine hayırlı olması dileğinde bulunurken, “ Kooperatifimizin kurulmasında bize destek olan Pamukovalı Tarım ve Ormancılık İl Müdür Yardımcımız Ümit Erol’a çok teşekkür ediyoruz. İnşallah kurulan bu kooperatifimiz vasıtası ile çiftçilerimiz ürünlerini pazarlama ve satmada problem yaşamayacak. Bunun yanında mantar yetiştiriciliği yaparak kadınlarımıza istihdam sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca Mahallemizin tarımsal ve hayvancılık anlamında kalkınması için kurumlarla görüş alışverişinde bulunarak İlçemize ve mahallemize ekonomik girdiler sağlamayı hedefliyoruz “ dedi.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE