banner292
banner298

15 Temmuz Kahramanlarımız Büyük Çoşkuyla Anıldı

Pamukova'da "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri yapıldı.

15 Temmuz Kahramanlarımız Büyük Çoşkuyla Anıldı

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Pamukova'da da hain 15 Temmuz Darbe kalkışmasının ikinci yılında binlerce kişi Demokrasi meydanında bir araya gelerek "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri yapıldı.

Etkinlikler sabah şehit mezarlıklarının ziyaret edilmesi, Çarşı camiisin de Kuran-ı Kerim okunması ile başladı. Ardından saat 21.00’da Pamukova Kaymakamlığı önünde toplanan yüzlerce Pamukovalı Pamukova 15 Temmuz Demokrasi Meydanına kadar sloganlar atarak yürüdü.

Yürüyüş öncesi Pamukova Belediyesi tarafından vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtıldı. Yürüyüşe Pamukova Kaymakamı Recai Karal, Belediye Başkanı Cevat Keser, Cumhuriyet Savcısı Şükrü Ünlü, Jandarma Komutanı Mustafa Alpaydın, Emniyet Müdürü Esma Yavaşça, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Akın,Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Orhan Sever, Pamukova Ülkü Ocakları, Pamukova Alperen Ocakları, Pamukova Milli İrade Derneği Başkanı Hikmet Ferudun Turan yüzlerce genç, çocuk, kadın ve yaşlı Pamukovalı katıldı.

Polisi’n geniş güvenlik önlemiler altında yüzlerce kişiden oluşan coşkulu kalabalık ellerinde Türk Bayrakları ve sloganlar ile Pamukova 15 Temmuz Demokrasi Meydanına yürüdü.

Demokrasi Meydanındaki program Kur'an-ı Kerim okunması ile başladı.  Okunan Kur'an-ı Kerimi ardından İlçe Müftüsü Celil Şimşek, 15 Temmuz'un önemini kısaca anlattıktan sonra tüm şehitler için dua yapıldı. Kutlama programı sonunda Pamukova Belediyesi Demokrasi Meydanını dolduran yüzlerce kişiye pilav ve ayran ikramı yaptı.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya / Özel Haberi

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 02:58
YORUM EKLE