banner292
banner298

Pamukova'da Öğrenci Servisi Şoförlerine Eğitim Verildi

Pamukova’da Öğrenci Servisi Şoförlerine ilkyardım ve iletişim konularını içeren eğitimi verildi.

Pamukova'da Öğrenci Servisi Şoförlerine Eğitim Verildi

" İyi Dersler Şoför Amca "

Pamukova’da hizmet veren taşımalı eğitim servis şoförlerine ve rehber personellere ” İyi Dersler Şoför Amca” projesi kapsamında eğitim verildi.

“Taşımalı eğitim sisteminde görevli şoförlerin ve rehber personellerin trafik güvenliği, ilkyardım ve iletişim konularında bilgi ve becerilerini arttırarak bu şoförlerin kapasitesini geliştirmek.” amacı ile eğitim verildi. T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Muayene İstasyonları ve Michelin Lastikleri işbirliği protokolüyle “Trafikte Sorumluluk Hareketi ” kapsamında düzenlenen “İyi Dersler Şoför Amca” projesi kapsamında trafik güvenliği, ilkyardım ve iletişim konularını içeren eğitimi 75. Yıl İlkokulu Konferans Salonunda yapıldı.

Projenin koordinatörlüğünü ve sunuculuğunu; Jandarma Kd. Bçvş. Bülent Özmen ve Koordinatör Öğretmen Serkan AYDOĞDU yaptı. Pamukova İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yavuz ŞENGÜL ve Pamukova 112 Acil Personeli ATT Ömer Faruk KIZILÇAY eğitime destek verdiler.

Eğitim Verildi

Eğitim programının başında katılımcılara test uygulaması yapıldı. Testte yöneltilen soruları cevaplayan katılımcılara, eğitimin sonunda aynı soruları kapsayan bir test daha uygulanarak eğitimin yararları konusunda sonuçların araştırılacağı açıklandı.

Eğitimi verenler, sunumlarını hazırlanan videolar ile destekledi. Soru cevap biçiminde de devam eden eğitim sonunda katılımcılara “Katılım Belgesi” dağıtıldı.

İlk Yardım Eğitimi Verildi

Pamukova 112 Acil Personeli ATT Ömer Faruk KIZILÇAY tarafından eğitime katılanlara bir saat boyunca ilk yardım eğitimi verildi. İlk yardım bilmenin ne kadar önemli olduğu verilen eğitim ile bir kez daha anlaşıldı.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya / Özel Haberi

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2018, 20:46
YORUM EKLE