Pamukova Yaz Kur'an Kursu Eğitimleri Devam Ediyor

Yaz aylarında çocuklara verilen Kur’an Kursu Eğitimleri devam ediyor.

Pamukova Yaz Kur'an Kursu Eğitimleri Devam Ediyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca Türkiye’nin tüm camilerinde başlatılan Kur-an Kursu eğitimleri aralıksız olarak devam ediyor. Okulların kapanmasının ardından her sene yaz aylarında açılan kurslarda milyonlarca öğrencinin eğitimi, yoğun ilgi ile devam ediyor.

Pamukova'da Mescidi Aksa Nuriyezdan Başal Cami öğrencileri başladıkları Kur’an kursu eğitimlerini aksatmadan devam ederken, kursta sadece Kur’an-ı Kerim okumakla yetinmiyor ayrıca öğretici ve eğitici oyunlar ile zekâ gelişimlerine yardımcı olan aktivitelerde bulunuyorlar.

Camiyi Gitmek İçin Can Atıyorlar

Camii imam hatipleri ve eğiticileri tarafından verilen Kur'an kursu eğitimleri öğrencilerin yaz aylarını dolu dolu geçirmesinden dolayı çocukların camilere karşı olan ilgileri giderek artıyor.

Pamukova Mescidi Aksa Nuriyezdan Başal camii genç İmam Hatibi Ömer Sipahi “ Diyanet isleri başkanlığımızın her yıl düzenlemiş olduğu Haziran – Ağustos ayları arasında, iki dönem halinde devam etmekte olan kurslarımızda öğrencilerimize, Kur’an-ı Kerim eğitimi ve Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) örnek hayatı ile dini bilgileri de çocuklarımıza öğretiyoruz.

Yaz Kur’an Kurslarımıza katılım oldukça memnuniyet verici olup ilgi hayli yüksek. Kurslara gelen öğrencilerin derslere devamlılıklarını sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleyerek, onların camilerimizi sevmelerini sağlıyoruz. Kur’an Kursu’na geldikleri için çok mutlu olduklarını söyleyen öğrencilerimiz de; Kur’an-ı Kerim öğrenmenin çok güzel bir duygu olduğunu bizlere her fırsatta söylüyorlar. Buda bizleri oldukça mutlu ediyor. ” dedi.

Kaynak: İHA PAMUKOVA / ULUSAL HABER

YORUM EKLE