banner303

Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Portekiz’de

Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erasmus+ 2017 teklif çağrısı döneminde Portekiz’e gitti.

Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Portekiz’de

Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erasmus+ 2017 teklif çağrısı döneminde Erasmus+ KA102 Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Projeleri kapsamında hazırlamış olduğu “2017-1-TR01-KA102-045139” numaralı “Mesleki Eğitimde Yenilenebilir Enerji Sistemleri İle İstihdama Yönelik Staj Eğitimi” isimli proje ile Ulusal Ajans tarafından desteklenme onayı aldılar.

Ülkeler arası işbirliğinden yararlanılarak, mesleki eğitim sistemleri ile uygulamalarında kalitenin geliştirilmesini, yeniliklerin teşvik edilmesini ve mesleki eğitimin Avrupa boyutunun güçlendirilmesini amaçlayan proje kapsamında 1 Öğretmen ve 5 Öğrencimiz 08 – 21 Nisan 2018 tarihlerinde Portekiz’in Braga şehrindeki DAPE Energies Renovaveis’de Solar Enerji Sistemleri üzerine staj eğitimi alarak mesleki gelişimlerine katkıda bulundular.

Ayrıca öğrenciler Braga, Guimaress, Porto ve Lisbon şehirlerini gezerek kültürel ve teknik gezilerle eğitim deneyimlerini unutulmaz anlara dönüştürdüler.

DAPE’deki staj eğitimi sonunda Öğretmen ve Öğrenciler Europass Hareketlilik Belgesi ve Katılım Sertifikası alarak eğitimlerini başarıyla tamamlayıp geri döndüler. Öğrenciler proje sonuçlarının yaygınlaştırılması adına Sakarya’da bulunan diğer Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ile yakın zamanda bir araya gelerek deneyimlerini paylaşacaklar.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE