Pamukova'da Çocuklar İçin Trafik Eğitim Parkuru Açıldı

Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen “ Küçük DAKKATLER Büyük Üzüntüleri Önler “ projesi kapsamında Elbirlik İlkokulu bahçesinde Trafik Parkı hizmete girdi.

Pamukova'da Çocuklar İçin Trafik Eğitim Parkuru Açıldı

Emniyet Genel Müdürlüğünce 2012 yılında hayata geçirilen “ 10 Yıllık Trafik Eylem Palanı “ doğrultusunda, Pamukova da İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği tarafından yürütülen “ “ Küçük DİKKATLER Büyük Üzüntüleri Önler “ projesi kapsamında İlçe Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile Elbirlik İlkokulu bahçesinde Trafik Eğitim Parkuru hizmete açıldı.

Trafik Eğitim Parkurunun açılış programına İlçe Kaymakamı Recai Karal, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Oktay Eren,  İlçe Emniyet Müdürü Bülent Aral, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Engin Pınarbaş, Halk Eğitim Müdürü Tahsin Yolcu, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Trafik Eğitim Parkuru’nun açılış kurdelesini, İlçe Kaymakamı Recai Karal, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Aral, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Engin Pınarbaş birlikte kestiler.

Açılış sonrası protokol üyeleri Trafik Eğitim parkurunu gezdiler. Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği personeli öğrencilere Trafik Eğitim Parkurunda nazari ve uygulamalı olarak eğitim verdiler. Kaymakam Recai Karal, Elbirlik İlkokulundaki Trafik Eğitim Parkuru, eğitim öğretim dönemi boyunca, İlçede bulunan ana okullar, İlkokul ve Orta Okul öğrencilerine, trafiğin ne olduğu, nelerden oluştuğu ve unsurlarının neler olduğu uygulamalı olarak öğretileceğini söyledi.

İlçe Emniyet Müdürü Bülent Aral ise Trafik Eğitim Parkurunda öğrencilere, sürücü ve yayaların ışıklı, ışıksız ortamlarda, yaya geçitlerinin kullanılmasındaki farkındalıkların yanı sıra Trafikte küçük gibi görünen ancak farklı sonuçları olan, zamanlı, zamansız korna çalmanın nedenin toplumlarda geri kalmış uygulama olduğunu anlatmayı amaçladıklarını ifade etti.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE