Pamukova'da 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Pamukova da 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı dün İlköğretim haftası kutlamaları ve çalan ilk zille başladı.

Pamukova'da 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Pamukova’da da 2018-2019 yeni eğitim öğretim yılı, İlk öğretim Haftası kutlamaları ile başladı.

Pamukova 15 Temmuz Demokrasi Meydanında İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir’in Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı.

Törene Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Atatürk anıtına çelenk sunulması sonrası saygı duruşu ve İstiklal Marşının okundu.

İlköğretim haftası kutlamaları Pamukova Elbirlik Okulunda düzenlenen programla devam etti. Programa Pamukova Kaymakamı Recai Karal, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir, İlçe Müftüsü Celil Şimşek, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Engin Pınarbaş, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Program saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Kutlama programına ev sahipliği yapan Elbirlik Okulu müdürü Mahmut Sami Tuncal günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmasının ardından öğrenciler şiirler okuyup, hazırladıkları gösterileri sergilediler.

2018-2019 yeni eğitim öğretim yılı içerisinde binasının yeni yapımı tamamlanan 2 okul ile bir yeni okul daha eğitime katıldı. Akhisar Anadolu Lisesi, Ertuğrul Gazi Ortaokulu ile Pamukova İmam Hatip Ortaokulu’nun (Erkek bölümü) okulları açıldı.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE