Pamukova Bahar Satranç Turnuvası Başlıyor

Pamukova Kaymakamlığı, Pamukova Belediyesi ve İlçe Spor Müdürlüğü iş birliği ile Pamukova da 5 gün sürecek ödüllü satranç turnuvası düzenleniyor.

Pamukova Bahar Satranç Turnuvası Başlıyor

Pamukova da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı 100.yıl etkinlikleri kapsamında, genç beyinler ile yetişkinleri bir araya getirmek için 29 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında Pamukova Kültür Merkezinde Saat: 17.30-20.30 saatlerinde “ Bahar Satranç Turnuvası “ yapılacak.
Turnuva sonunda birinci çeyrek altın, ikinci gram altın, üçüncü ise 0,5 gram altın ile ödüllendirilecek.

Turnuvaya ilçe dışından katılımlar da serbest olurken,  Satranç turnuvasına katılacakların 26 Nisan Cuma günü mesai bitimine kadar Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başvuru formlarını ulaştırmaları yeterli olacak. Satranç  yönergesini ve Başvuru formunu Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü internet sitesi pamukova.meb.gov.tr/ den veya sitemizde haberin alt bölümünde yer alan formu indirebilirsiniz.

DÜŞÜNEN PAMUKOVA SATRANÇ TURNUVASI YÖNERGESİ

GENEL HÜKÜMLER

TSF satranç yarışmaları talimatları, prosedürleri ve uygulama yönergeleri ile FIDE satranç kuralları geçerlidir.

KATILIM VE BAŞVURU

Turnuvada TSF lisansı aranmayacaktır.

2005 ve öncesi doğumlular yarışmaya katılabileceklerdir.

2001-2005 doğumlular kategorisi ve 2000 ve öncesi doğumlular olmak üzere 2 kategoride yarışmalar yapılacaktır.

Turnuva 29 Nisan 2019 tarihinde başlayıp; 3 Mayıs 2019 tarihinde bitecektir. Satranç müsabakaları 17.30’da başlayacaktır. Turnuva Pamukova Kültür Merkezi’nde yapılacaktır.

Başvurular, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Başvuru Formu doldurularak yapılacaktır. Son başvuru tarihi 26 Nisan 2019 saat 17.00’de sona erecektir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Katılım sayısına göre elemeli sistem veya İsviçre sistemi kullanılacaktır. Turnuva programı başvurular alındıktan sonra ayrıca yayınlanacaktır.

Her kategoride ilk 3 dereceyi elde eden sporculara Pamukova Belediye Başkanlığı tarafından ödüller verilecektir. Ayrıca her sporcuya katılım belgesi düzenlenecektir.

İtiraz kurulu oluşturulmayacaktır. Başhakemin kararı kesindir.

Bekleme süresi 15 dakikadır. Süre bitiminde gelmeyen veya geç gelen sporcular hükmen mağlup sayılacaktır.

Tüm sporcular bu yönergeyi okumuş ve uymayı kabul etmiş sayılırlar.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE