Pamukova Anadolu İmam Hatip Lisesinde Bilim Fuarı

Pamukova Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenciler tarafından gerçekleştirilen projelerin yer aldığı TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi.

Pamukova Anadolu İmam Hatip Lisesinde Bilim Fuarı

Pamukova Anadolu İmam Hatip Lisesinde TÜBİTAK 4006 bilim fuarları destekleme programı  kapsamında  okul bahçesinde bilim fuarı düzenlendi. Programa Pamukova Kaymakamı Recai Karal, Cumhuriyet Savcısı Ömer Faruk Tosun, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Aral, Ak Parti İlçe Başkanı Burak Çelik, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Engin Pınarbaş, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda TÜBİTAK Bilim Fuarı için, TÜBİTAK tarafından kabul edilen 20 proje tanıtıldı.

Pamukova Kaymakamı Recai Karal ve protokol üyeleri  öğrencilerin çalışmalarının yer aldığı stantları tek tek ziyaret ederek öğrencilerden yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İki gün sürecek fuarda, biyoloji, fizik, matematik, Türk dili ve edebiyatı, teknoloji tasarım, yabancı dil ve tarih alanında danışman öğretmenlerin gözetiminde öğrenciler tarafından gerçekleştirilen 20  proje sergilendi.

Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İbrahim Arslan “ Pamukova Anadolu İmam hatip Lisesi Olarak “Bilgi güçtür” tezinden hareketle öğrencilerimizden gelen her fikri değerlendirerek onlara projelerinde yol göstermeye ve yaptıkları çalışmaları sunmaları için ortam hazırlamaya çalıştık. Yaptığımız çalışmalarımızdaki temel amaç öğrencilerin soru ve problemlerini günlük hayatla bağdaştırarak, problemlerine eğlenceli ve etkin çözümler bulmalarını sağlamak ve öğrencilerde varolan proje hazırlamadaki zorluk, sıkıcılık, ve buna benzer önyargıları kırmaktır. Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum “ dedi.

Program sonun da yapılan ok atma etkinliğinde Kaymakam Karal hedefi tam 12 den vurdu.

Haber Kaynağı: PamukovaMedya

YORUM EKLE