banner292
banner298

''ÖSYM Bilgilendirme'' toplantısı yapıldı!

Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen yaklaşık 600 doçent ve profesör 'ÖSYM Bilgilendirme Toplantısı'na katıldı

''ÖSYM Bilgilendirme'' toplantısı yapıldı!

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Genel Sekreter Vekili Turgay Karadere, ÖSYM'nin vizyonunu daha ileriye taşıyacak yeni bir anlayışıyla hizmet vermeye çalıştığını söyledi.

Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen yaklaşık 600 doçent ve profesörün katılımıyla gerçekleştirilen 'ÖSYM Bilgilendirme Toplantısı' Gaziantep Üniversitesi GAÜN) İnşaat Mühendisliği toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantının aynı anda Türkiye'nin 5 ilinde de yapıldığı bildirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ÖSYM Genel Sekreter Vekili Turgay Karadere, 3 Martta ÖSYM'nin kuruluş ve teşkilatıyla ilgili çıkan ve resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren kanun çerçevesinde, bilgilendirme amacıyla toplantının yapıldığını belirtti.

Karadere, ''Bu bağlamda çok sayıda yeni düzenlemeye gidildi. Gerek sınavlarla ilgili gerekse sınav güvenliği ve organizasyonuyla ilgili çok sayıda yenilik yapıldı. Bunu yanı sıra, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir'in başkanlığında yürütme kuruluyla birlikte yeni bir yönetim göreve geldi'' diye konuştu.

Yönetimin aldığı bazı kararlar hakkında bilgi vermek için toplantı düzenlediklerini anlatan Karadere, ÖSYM'nin 2010 yılı temmuz ayındaki KPSS Eğitim Bilimleri sınavında yaşananlardan ötürü sıkıntı yaşadığını söyledi.

Söz konusu sınavın iptaliyle başlayan süreçte sıkıntılı bir dönem yaşandığını vurgulayan Karadere, ÖSYM'nin başarılı çalışmalarıyla bunu hak etmediğini savundu.

Karadere, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Kamuoyunda imajı bozuldu demeyeceğim ama imajına dönük bir takım tehditler oluştu. ÖSYM, yeni bir heyecanla, gerek sınav güvenliğini ortaya koyacak, gerekse ÖSYM'nin vizyonunu daha ileri boyuta taşıyacak yeni bir anlayışıyla hizmet vermeye çalışıyor.''

ÖSYM Gaziantep Sınav Merkezi yöneticisi Prof. Dr. Mehmet Özaslan da Temmuz ayındaki KPSS sınavında yaşanan sıkıntılardan sonra yeni bir anlayışın ortaya çıktığını söyledi. Özaslan, bu sistemi tanıtmak amacıyla ÖSYM Yürütme Kurulu üyelerinin, İstanbul, Ankara, İzmir, Erzurum ve Gaziantep'te bilgilendirme toplantıları düzenlediklerini bildirdi.

Özaslan, ''İlk toplantının Gaziantep'te olması bizi çok mutlu etti. Bu kapsamda 600 doçent ve profesör kentimize geldi. Bu bağlamda ÖSYM Başkanım Sayın Prof. Dr. Ali Demir'e ve ev sahiplimizi yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun'a çok teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

 

AA

YORUM EKLE

banner300